Mbi 4000 mijë raste të reja me coronavirus dhe 84 të vdekur në Spanjë

Evropë

Mbi 4000 mijë raste të reja me coronavirus dhe 84 të vdekur në Spanjë

Më: 24 shtator 2020 Në ora: 22:13
Foto ilustrim

Në Spanjë, numri kumulativ i rasteve të konfirmuara të coronavirusit u rrit sot me 11,289, njoftoi Ministria e Shëndetësisë.

Ky numër përfshin mbi 4000 raste të diagnostikuara në 24 orët e fundit, por ky bilanc ditor do të jetë shumë më i lartë pas një azhurnimi retroaktiv të numrit të të infektuarve dhe tashmë tejkalon 11 mijë në ditë për një pjesë të javës.

Autoritetet shëndetësore spanjollje kanë njoftuar se kanë vdekur edhe 84 të tjerë, raporton elpais.

Që nga fillimi i pandemisë në Spanjë, 704,209 njerëz janë infektuar dhe 31,118 njerëz kanë vdekur.

Ndryshe, Spanja tashmë ka ashpërsuar masat anti coronavirus pasi ato i liroi muaj më parë. 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat