Koronavirusi në Britani, parashikimet janë të këqija

Evropë

Koronavirusi në Britani, parashikimet janë të këqija

Më: 27 shtator 2020 Në ora: 09:22
Foto ilustrim

Rritja e shifrave të të infektuarve në ditët e fundit ka bërë ekspertët të mendojë për një përkeqësim të mundshëm të situatës së koronavirusit në shumë vende të botës, duke parasysh se ai mund të ndërthuret dhe me gripin sezonal.

Eksperti i Shëndetësisë në qeverinë britanike, Graham Medley shprehet se shumë shpejt Britania e Madhe do të kthehet në shifrat e më shumë se 100 viktimave në ditë nga virusi vdekjeprurës.

“Mënyra se si virusi po transmetohet është ndryshe, por do të jetë e pashmangshme rritja e viktimave. Masat aktuale nuk do të ndalojë vdekjen e më shumë se 100 personave në ditë, por do të evitojnë që shifrat të ngrihen më tej”, u shpreh eksperti i sëmundjeve britanike, Medle.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat