Një i vdekur dhe 72 raste të reja me koronavirus në Serbi

Evropë

Një i vdekur dhe 72 raste të reja me koronavirus në Serbi

Më: 27 shtator 2020 Në ora: 16:17
Serbi

Autoritetet shëndetësore serbe kanë publikuar të dhënat më të reja rreth gjendjes me pandeminë.

Në 24 orët e fundit, 72 pacientë të tjerë janë infektuar me koronavirus në Serbi.

Fatkeqësisht, një person ka humbur jetën si pasojë e infektimit me këtë virus, raporton b92.

Gjithashtu 21 persona po trajtohen me oksigjeno terapi gjersa 274 pacientë janë në spital.

Ndryshe, 33384 persona janë infektuar me COVID-19 që nga fillimi i pandemisë ndërsa kanë ndërruar jetë 747 njerëz.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat