Momenti kur tërmeti i shkallës 5,2 rihter godet Greqinë

Evropë

Momenti kur tërmeti i shkallës 5,2 rihter godet Greqinë

Më: 27 shtator 2020 Në ora: 19:15
Foto

Rreth orëve të para të mëngjesit të ditës së diel një tërmet i fortë i shkallës 5.2 rihter ka goditur Greqinë.

Lëkundjen e forta të tërmetit janë ndjerë në zonën e detit 22 kilometra në jugperëndim të malit Athos.  

Gjithashtu lëkundjet janë ndjerë edhe në manastire gjatë vigjiljes së Kryqit të Shenjtë.

Pas këtij tërmeti janë regjistruar dhe lëkundje të tjera. Për të parë sa të fort ishin lëkundjet ndiqni videon e mëposhtme.
 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat