Policia greke arreston 3 trafikantë, mbanin peng 7 persona

Evropë

Policia greke arreston 3 trafikantë, mbanin peng 7 persona

Më: 28 shtator 2020 Në ora: 00:20
Foto ilustrim

Policia greke tha të dielën se ka arrestuar tre burra me origjinë pakistaneze për mbajtjen e shtatë personave, duke përfshirë një familje afgane prej katër vetësh, të cilët ata kishin ndihmuar për të kaluar në Greqi, peng dhe duke kërkuar para për t'i liruar, raporton AP.

Bastisjet e policisë në dy vende jashtë qytetit verior të Selanikut të premten çliruan robërit dhe çuan në arrestimet e trafikantëve, tha policia.

Familja Afgane - babai 66-vjeçar, nëna 42-vjeçare dhe dy fëmijët e tyre, një djalë dhe një vajzë, të moshës 14 dhe 16 - kishin kaluar nga Turqia rreth një javë më parë. Trafikantët i mbajtën ata peng, duke ndarë prindërit nga fëmijët dhe duke kërkuar 6,000 euro (7,000 dollarë) për t'i liruar, tha policia.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat