Spanja homazhe me flamuj për viktimat e COVID-19

Evropë

Spanja homazhe me flamuj për viktimat e COVID-19

Më: 28 shtator 2020 Në ora: 15:09
Spanjë

Dhjetëra mijëra flamuj spanjollë janë vendosur në një park në Madrid për të nderuar të gjithë ata që kanë vdekur nga COVID-19.

Një grup që përfaqësonte viktimat e koronavirusit, vendosi gjatë të dielës rreth 53 mijë flamuj të kuq dhe ngjyrë ari në parkun e qytetit.

Që nga fillimi i pandemisë 31 mijë persona konfirmohet se kanë vdekur nga virusi korona, thonë në Universitetin Johns Hopkins.

Ndërkaq, Madridi ka paralajmëruar për sot vendosjen e masave të reja për kontrollimin e valës së dytë të infeksioneve, raporton BBC.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat