Serbia regjistron një të vdekur dhe 30 të reja me koronavirus

Evropë

Serbia regjistron një të vdekur dhe 30 të reja me koronavirus

Më: 28 shtator 2020 Në ora: 16:26
Foto Ilustrim

Sipas informacionit të fundit, 30 raste të reja të coronavirusit janë regjistruar në Serbi.

Autoritetet shëndetësore serbe gjithashtu kanë raportuar se ka vdekur një person.

Në 24 orët e fundit, 5,268 mostra u testuan dhe 1,120,363 që nga fillimi i epidemisë, raporton b92.

Në spitale janë të shtruar 279 persona gjersa 20 pacientë po trajtohen me oksigjeno terapi.

Ndryshe, shkalla e vdekjeve në shtetin serb është 2.24 për qind.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat