Kroaci, katër të vdekur dhe 234 raste të reja me coronavirus

Evropë

Kroaci, katër të vdekur dhe 234 raste të reja me coronavirus

Më: 1 tetor 2020 Në ora: 11:28
Foto Ilustrim

Në 24 orët e fundit, 234 raste të reja të infektimit me virusin SARS-CoV-2 u regjistruan në Kroaci.

Autoritetet shëndetësore të Kroacisë kanë bërë të ditur se katër persona kanë ndërruar jetë.

Numri i rasteve aktive në shtetin kroat për momentin është 1,325, duke shtuar se 297 prej tyre janë në spital, nga të cilët 26 po trajtohen me oksigjeno terapi.

Nga 25 shkurt deri më sot, një total prej 16,827 njerëz të infektuar me virusin janë regjistruar në Kroaci, nga të cilët 284 kanë vdekur.

Deri më tani, një total prej 312,406 njerëz janë testuar, nga të cilët 5,322 brenda një dite. 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat