Hungaria do t’i mbajë mbyllur kufijtë deri në fund të tetorit

Evropë

Hungaria do t’i mbajë mbyllur kufijtë deri në fund të tetorit

Më: 1 tetor 2020 Në ora: 13:46
Viktor Orban

Hungaria do t’i mbajë mbyllur kufijtë deri në fund të tetorit, në tentim për të frenuar përhapjen e koronavirusit, është njoftuar nga kabineti i kryeministrit Viktor Orban, transmeton agjencia Reuters.

Hungaria ka mbyllur kufijtë për shtetasit e huaj më 1 shtator dhe hungarezët që kthehen në vendin e tyre nga vendet tjera duhet të futen në karantinë.

Hungaria ka regjistruar 27.309 raste me koronavirus dhe 781 të vdekur. Ka regjistruar rritje të rasteve me koronavirus në javët e fundit.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat