Turqia tronditet nga tërmeti i rradhës. Ja magnituda

Evropë

Turqia tronditet nga tërmeti i rradhës. Ja magnituda

Më: 1 tetor 2020 Në ora: 15:02
Ilustrim

Një tërmet me magnitudë 4.3 ballë të shkallës rihter ka goditur pak minuta më pare Turqinë.

Sipas asaj që raporton AFAD, autoriteti shtetëror turk për emergjencat, epiqendra ka qenë në Detin Egje, pranë Mugla, në rajonin e Bodrumit, ndërsa thellësia e lëkundjeve sizmike ka qenë 63 km.

Po ditën e sotme, Turqia është goditur edhe nga dy tërmete të tjerë me magnitudë 3.7 dhe 3.8 ballë.

Sipas mediave turke, nuk raportohet për dëme materiale apo në njerëz.

Prej muajsh tashmë, Turqia është tronditur nga një seri tërmetesh, disa prej të cilëve fatalë për jetën e dhjetërave njerëzve.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat