Mitsotakis: Provokimi turk dhe retorika ekstreme nuk tolerohet më! Europa të diskutojë se çfarë marrëdhënie do ketë me Turqinë

Evropë

Mitsotakis: Provokimi turk dhe retorika ekstreme nuk tolerohet më! Europa të diskutojë se çfarë marrëdhënie do ketë me Turqinë

Më: 1 tetor 2020 Në ora: 17:22
Kyriakos Mitsotakis

Kryeministri grek, Kyriakos Mitsotakis ka reaguar në lidhje me konfliktin me Turqinë.

Mitsotakis thotë se ka ardhur koha që të bëhet e qartë se çfarë marrëdhënie do ketë Europa me Turqinë: Koha që Europa të diskutojë se çfarë marrëdhënie do të ketë me Turqinë. Një gjë është e sigurt,provokimi turk dhe retorika ekstreme nuk tolerohet më.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat