Mbretëresha Elizabeta anulon ngjarjet e mëdha të pallatit për gjithë vitin

Evropë

Mbretëresha Elizabeta anulon ngjarjet e mëdha të pallatit për gjithë vitin

Më: 1 tetor 2020 Në ora: 18:38
Mbretëresha Elizabeta

Mbretëresha Britanike Elizabeth është detyruar të anulojë të gjitha ngjarjet në shkallë të gjerë në pallatet e saj në Buckingham Palace dhe Windsor Castle për pjesën tjetër të vitit për shkak të shpërthimit të koronavirusit, tha pallati të enjten, raporton Reuters.

"Një shumëllojshmëri mundësish u shqyrtuan për të parë nëse ishte e mundur që investimet të kryheshin në mënyrë të sigurt në përputhje me udhëzimet", tha Pallati Buckingham në faqen e tij të internetit, duke iu referuar ceremonive të mbajtura kur dikush që i është dhënë një nder merr çmimin e tij në person nga një anëtar i familjes mbretërore.

"Mjerisht, për shkak të numrit të madh të mysafirëve dhe marrësve që morën pjesë, nuk ishte e mundur të gjente një mënyrë për të dhënë në mënyrë të sigurt këto ngjarje në rrethanat aktuale," shtoi ai.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat