Shifra më e lartë që prej 5 muajsh, Italia numër rekord infeksionesh të reja me COVID

Evropë

Shifra më e lartë që prej 5 muajsh, Italia numër rekord infeksionesh të reja me COVID

Më: 1 tetor 2020 Në ora: 19:17
Itali

Itali ka regjistruar numrin më të lartë të të infeksioneve të reja me koronavirus që prej pesë muajsh.

Veneto është rajoni me numrin më të lartë të rasteve të reja, 445, ndërsa pas tij është Campania, me 390 dhe më pas Lombardia me 324.

Numri i përgjithshëm i njerëzve të infektuar që nga fillimi i epidemisë së koronavirusit ka shkuar në 317.409.

Numri i vdekjeve ka shkuar në 35,918 që nga fillimi i epidemisë së koronavirusit.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat