Serbi dhe boshnjaku vjedhin për 4 minuta mallra me vlerë 200 mijë euro të Gucci

Evropë

Serbi dhe boshnjaku vjedhin për 4 minuta mallra me vlerë 200 mijë euro të Gucci

Më: 19 tetor 2020 Në ora: 21:51
Foto

Një 37-vjeçar serb dhe një 43-vjeçar boshnjak  janë arrestuar dhe dënuar para një gjykate në Varese të Italisë, me tre vite e katër muaj burg, për grabitjen e një dyqani “Gucci”.

Dënimi i tyre, sipas mediave të huaja, erdhi pasi ata vodhën mallra me vlerë rreth 200,000 euro për vetëm katër minuta. Siç bëhet e ditur, grabitja ndodhi në 11 nëntor të vitit 2019, në qytetin Pieve del Cairo në rajonin e Lombardisë.

Gjashtë muaj më parë, karabinierët arritën të arrestonin një serb dhe një boshnjak, me banim në Milano, të cilët dyshohen të jenë drejtuesit e një bande prej katër personash që grabitën një butik. Ndërkohë, siç kanë raportuar mediat e huaja, të dy kanë pranuar përgjegjësinë.

Dhe janë pamjet e kamerave të vëzhgimit që tregojnë grabitësit që “fluturojnë” nëpër dritare të një butiku dhe më pas fillojnë grabitjen.

Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat