Greqi: Konfirmohen 935 raste të reja dhe 5 vdekje nga Covid-19

Evropë

Greqi: Konfirmohen 935 raste të reja dhe 5 vdekje nga Covid-19

Më: 24 tetor 2020 Në ora: 19:37
Greqi

Një numër në rritje të personave të infektuar u publikua nga "EODY" për ditën e sotme, duke bërë publike  935 raste të pacientëve me Covid-19.

Raporti i sotëm është rekordi i katërt negativ gjatë muajit tetori, i cili pasqyron rritjen e shpejtë të rasteve në Greqi në javët e fundit.

Numri i përgjithshëm i rasteve ka shkuar në 29,992.

91 pacientë po trajtohen të intubuar, ndërkohë që 270 pacientë janë liruar nga ICU.

Sot janë bërë publike edhe 5 vdekje të tjera, duke shkuar kështu numri në 564 vdekje gjithsej në vend.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat