Daçiq: Nuk u strehova në Kuvend, ja çka menduam të bënim me Vuçiqin

Evropë

Daçiq: Nuk u strehova në Kuvend, ja çka menduam të bënim me Vuçiqin

Më: 26 tetor 2020 Në ora: 10:41
Ivica Daçiq

Kryetari i Kuvendit të Serbisë dhe udhëheqësi i Socialistëve, Ivica Daçiq, deklaroi se gjithçka që po bëhet tani në formimin e Qeverisë së Serbisë po bëhet me qëllim të një marrëveshjeje strategjike për vitin 2022, domethënë “një paraqitje e bashkuar të socialistëve dhe progresistëve në zgjedhjet elokale, parlamentare dhe presidenciale”.

“Unë nuk u strehova në Kuvend, por doja të bëja punën që unë dhe Aleksandar Vuçiq menduam se do të ishte më e mira.

Vuçiq nuk kishte pse të më ofronte pozicionin e presidentit të parlamentit, tha Daçiq për Prva TV.

Ai mes tjerash shtoi se vendi i tij do të përballet me zgjedhje në 2022, dhe siç tha ai “këtu ka disa sëmundje, njëra prej të cilave është miopia”.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat