Ky është personi që vrau sot tre persona në Francë

Evropë

Ky është personi që vrau sot tre persona në Francë

Nga: A.Zh Më: 29 tetor 2020 Në ora: 18:19
Pamje nga vendi i ngjarjes

Është publikuar identiteti i personit që vrau tre persona sot në Francë.

Sulmuesi është Brahim Aoussaoui, një migrant tunizian 21-vjeçar, shkruan Daily Mail, përcjell Bota sot.

Ai vrau me thikë një person para kishës dhe para se të vritej nga policia, thirri “Allahu Akber”.

Image

Sulmi i parë ndodhi në bazilikën e Notre Dame në Nisë, ndërsa i dyti në Avingon.

Viktima të sulmit në Nisë, ishin një grua e moshuar dhe një mashkull, roje kishash. Sulmi ndodhi në orën 9 të mëngjesit. Dy orë më vonë një njeri i armatosur me një pistoletë dhe duke bërtitur “Allahu Akber” u qëllua dhe u vra nga policët në Avignon.

Janë arrestuar edhe dy persona në Sartrouville dhe në Lyon./BS

Image
Image
Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat