“O Zot, o Zot”, pamje tmerri nga Turqia, banorët dalin me vrap teksa pallati shembet

Evropë

“O Zot, o Zot”, pamje tmerri nga Turqia, banorët dalin me vrap teksa pallati shembet

Më: 30 tetor 2020 Në ora: 14:06
Pamje nga video

Tërmeti i fuqishëm që ka goditur sot në mesditë Turqinë ka shkaktuar dëme të shumta.

Nga video e publikuar nga mediat vendase dhe qytetarë shihen ndërtesa që bien, nga lëkundjet e fuqishme që shkundur Izmirin dhe shumë qytete të tjera në Turqi.

Një video e publikuar nga një banor në Izmir tregon momentin kur disa banorë dalin me vrap nga pallati teksa ky i fundit është duke u shembur.

“O Zot, o Zot”, dëgjohet në video dhe thirrjet e banorëve që bërtasin.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat