Gëzim në çaste tmerri/ Tërmeti në Izmir, momenti kur gruaja nxirret e gjallë nga rrënojat

Evropë

Gëzim në çaste tmerri/ Tërmeti në Izmir, momenti kur gruaja nxirret e gjallë nga rrënojat

Më: 30 tetor 2020 Në ora: 15:02
Izmir

Fatmirësisht një grua është nxjerrë e gjallë nga rrënojat e ndërtesave të shembura në Izmir, si pasojë e një tërmeti 6,6 ballë që goditi qytetin ditën e sotme.

Momenti i shpëtimit të saj është duartrokitur dhe pritur me gëzim nga personat që ndodheshin aty.

Mediat vendase bëjnë me dije se si pasojë e lëkundjeve të tërmetit janë shembur disa ndërtesa, por deri më tani nuk ka asnjë informacion në lidhje me numrin e të lënduarve, teksa dyshohet se mund të ketë edhe viktima.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat