Covid-19 në Hungari/ Rreth 4.000 raste të reja ditore, 117 humbje jete

Evropë

Covid-19 në Hungari/ Rreth 4.000 raste të reja ditore, 117 humbje jete

Më: 24 nëntor 2020 Në ora: 14:01
Foto ilustrim

Në Hungari, 3.929 raste të reja të koronavirusit u konfirmuan në 24 orët e fundit, dhe 117 njerëz vdiqën, njoftuan autoritetet e shëndetësisë.

Aktualisht ka 133.853 raste aktive në vend.

Janë 7,598 pacientë në spitale, nga të cilët 638 janë në një aparat respirator, raporton agjencia e lajmeve MTI.

Kujtojmë se, pandemia ka përfshirë gjithë botën.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat