Bleu një makinë – policia e kapi pas një minute

Evropë

Bleu një makinë – policia e kapi pas një minute

Më: 27 nëntor 2020 Në ora: 20:45
Ilustrim

Një skenë e pazakontë.

Në Northampton, në lindje të Anglisë, policia konfiskoi makinën e një burri sapo ai e bleu atë.

Një burrë bleu një Renault Megane, dhe kur po largohej nga parkingu i sallonit të makinave, ai për pak goditi një makinë të parkuar policie me një makinë të re.

Kur policia e ndaloi, ata shpejt zbuluan se ai nuk e kishte siguruar makinën e tij të re, për këtë arsye ai u konfiskua mbase një minutë pas blerjes.

Policia e qarkut Northamptonshire aktualisht po kryen një fushatë të sigurisë rrugore dhe hulumtimet kanë treguar se shoferët e pasiguruar kanë më shumë të ngjarë të marrin pjesë ose të shkaktojnë përplasje dhe të kryejnë shkelje të tjera të trafikut.

Që kur filloi fushata, policia e rrethit anglez ka sekuestruar 64 makina sepse nuk ishin të siguruara dhe 19 sepse shoferët nuk kishin leje.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat