Abazoviq thotë se ka filluar lufta kundër korrupsionit, arrestohet zyrtari i parë shtetëror në Mal të Zi

Evropë

Abazoviq thotë se ka filluar lufta kundër korrupsionit, arrestohet zyrtari i parë shtetëror në Mal të Zi

Më: 23 dhjetor 2020 Në ora: 17:14
Dritan Abazoviq

Drejtori i Administratës së Patundshmërive, Dragan Kovaçeviq, u ndalua me urdhër të Prokurorisë Speciale të Shtetit, raporton rtcg.

Një departament special i policisë po kontrollon pronën, e cila dyshohet se është regjistruar në emër të djalit të tij. Prokuroria Speciale i tha TVCG se kjo është vetëm një pjesë e aktiviteteve që ata po kryejnë në atë rast.

Me rastin e arrestimit të Kovaçeviqit, zëvendëskryeministri, Dritan Abazoviq tha se ka filluar lufta kundër korrupsionit.

“Drejtësia do të trokasë në dyert e të gjithë atyre që kanë shkelur ligjin! Ne i mirëpresim aktivitetet e Prokurorisë Speciale. Çdo gjë është e mundur, kur të kërkohet”, shkroi Abazoviq në llogarinë personale në Twitter.

Është detyrë e të gjithëve neve që të trajtojmë me përgjegjësi kompanitë publike, në të njëjtën kohë duke u kujdesur për mbrojtjen e mjedisit dhe cilësinë e jetës së qytetarëve, tha zëvendëskryeministri i Malit të Zi, Dritan Abazoviq, i cili vizitoi sot Pljevljan.

“Ne po dërgojmë një mesazh të paqes, tolerancës dhe sigurisë nga Pljevlja”, është deklarata e përbashkët e përfaqësuesve të Qeverisë, Komunës së Pljevljes dhe të gjitha klubeve të bordit të qeverisë dhe opozitës, shkroi Abazoviq në llogarinë personale në Twitter.

 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat