Vuçiq: Jemi të gatshëm t’i ofrojmë çdo lloj ndihme Kroacisë

Evropë

Vuçiq: Jemi të gatshëm t’i ofrojmë çdo lloj ndihme Kroacisë

Më: 29 dhjetor 2020 Në ora: 14:24
Aleksander Vuçiq

Kroacia është goditur nga tërmeti.

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, tha se Serbia është e gatshme të ndihmojë Kroacinë, si teknikisht ashtu edhe financiarisht, dhe se ai shpreson që tërmeti të kalojë me viktima minimale.

“Ne jemi të gatshëm të ofrojmë çdo lloj ndihme.

Dëshiroj që Kroacia të rimëkëmbet shpejt, të rindërtojë shpejt të gjitha objektet,” theksoi ai.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat