Nagorni Karabaku/Takim në zonë neutrale nga zyrtarët e sigurisë, marrëveshje për shkëmbimin e të burgosurve

Evropë

Nagorni Karabaku/Takim në zonë neutrale nga zyrtarët e sigurisë, marrëveshje për shkëmbimin e të burgosurve

Më: 10 janar 2021 Në ora: 11:57
Nagorni Karabaku

Drejtori i Shërbimit të Sigurisë Kombëtare Armene (NSS) Armen Abazian dhe homologu i tij Azerbajxhanas Ali Nagiyev negociuan shkëmbimin e të burgosurve

Ata diskutuan gjithashtu kërkimin për ata që u ngritën gjatë konfliktit në Nago-Karabak, njoftoi sot NSS.

Ata u takuan në zonën neutrale kufitare dhe diskutuan çështje në lidhje me shkëmbimin e të burgosurve dhe kërkimin e të zhdukurve në veprim, raporton Tass.

"Komunikimi mbi këto tema vazhdon," tha shërbimi për shtyp.

Deri më 30 dhjetor 2020, 49 të burgosur u kthyen nga Azerbajxhani në Armeni, me ndërmjetësimin e Rusisë

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat