Francë, 288 humbje jete dhe mbi 21 mijë raste të reja me COVID-19

Evropë

Francë, 288 humbje jete dhe mbi 21 mijë raste të reja me COVID-19

Më: 16 janar 2021 Në ora: 08:17
Ilustrim

Gjatë 24 orëve të fundit në Francë janë regjistruar 288 vdekje dhe 21.271 raste të reja me koronavirus.

Në një deklaratë nga Instituti i Shëndetit Publik thuhet se me 21.271 rastet e reja, numri i përgjithshëm i rasteve në vend ka arritur në 2.872.941.

Nëpër spitale kanë humbur jetën 288 persona dhe 356 persona në shtëpitë e kujdesit për të moshuarit duke e rritur bilancin e viktimave në 69.949.

Në spitale vazhdojnë trajtimin 25.043 persona, prej të cilëve 2.740 ndodhen në kujdes intensiv. Ndërkaq, me 1.269 të shëruar, numri i përgjithshëm i të shëruarve ka arritur në 208.071.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat