Covid-19/ Konfirmohen 510 raste të reja dhe 20 viktima në Greqi

Evropë

Covid-19/ Konfirmohen 510 raste të reja dhe 20 viktima në Greqi

Më: 16 janar 2021 Në ora: 18:56
Greqi

Në 24 orët e fundit, 20 pacientë kanë humbur jetën nga koronavirusi në Greqi.

Sipas Ministrisë së Shëndetësisë, kanë rezultuan pozitiv 510 persona.

Ndërsa numri i përgjithshëm i rasteve ka arritur në 178, 370 që nga fillimi i pandemisë.

Autoritetet i bëjnë apel qytetarëve të tregohen të kujdesshëm dhe të respektojnë rregullat për të parandaluar përhapjen e virusit.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat