Britania regjistron 592 viktima dhe mbi 22 mijë raste me coronavirus

Evropë

Britania regjistron 592 viktima dhe mbi 22 mijë raste me coronavirus

Më: 25 janar 2021 Në ora: 19:22
Foto ilustrim

Mbretëria e Bashkuar raportoi 22,195 raste të reja me COVID-19.

Autoritetet shëndetësore britanike gjithashtu raportuar se 592 persona kanë ndërruar jetë, raporton cnn.

Numri i përgjithshëm i njerëzve ë kanë vdekur brenda 28 ditëve nga një test pozitiv i coronavirusit tani qëndron në 98,531.

Sipas të dhënave të qeverisë, 6,573,570 njerëz kanë marrë dozën e parë të vaksinës COVID-19.

Mbi 470 njerëz kanë marrë dozën e dytë të vaksinës kundër coronavirusit. 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat