Serbi: 15 viktima dhe mbi 3.500 raste të reja me koronavirus

Evropë

Serbi: 15 viktima dhe mbi 3.500 raste të reja me koronavirus

Më: 25 shkurt 2021 Në ora: 17:58
Ilustrim

Në 24 orët e fundit, 3.588 raste të reja të koronavirusit u regjistruan në Serbi, nga 15.074 mostra të testuar, dhe 15 persona të tjerë vdiqën.

3.832 pacientë janë të shtrirë në spitale sot, 153 prej të cilëve në aparate për frymëmarrje.

Që nga fillimi i epidemisë, 2.903.450 njerëz janë testuar, 449.901 raste janë regjistruar dhe 4.398 pacientë kanë vdekur.

Shkalla e vdekshmërisë është 0.98, sipas të dhënave zyrtare.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat