BE: Ruajtje e kufizimeve të rrepta kundër varianteve të virusit

Evropë

BE: Ruajtje e kufizimeve të rrepta kundër varianteve të virusit

Më: 25 shkurt 2021 Në ora: 22:23
Foto ilustrim

Liderët e BE-së bënë thirrje sot për ruajtjen e kufizimeve të rrepta.

Ndërsa përshpejtojnë fushatat e vaksinimit, për t’u marrë me sfidat shtesë të paraqitura nga përhapja e varianteve më ngjitëse të COVID-19.

“Situata epidemiologjike mbetet serioze dhe variantet e reja paraqesin sfida shtesë”, thanë krerët e shteteve dhe qeverive europiane në një njoftim për shtyp, pas një samiti me videokonference, raporton ATSh.

“Për këtë arsye, ne duhet të mbajmë kufizime të forta, ndërsa rrisim përpjekjet tona për të përshpejtuar dërgesat e vaksinave”, shtuan ata.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat