Fotoreporteri francez në gjendje kome pas sulmit të bandës së të rinjve

Evropë

Fotoreporteri francez në gjendje kome pas sulmit të bandës së të rinjve

Më: 3 mars 2021 Në ora: 21:19
Foto ilustrim

Një fotoreporter francez është në koma pasi u sulmua në fundjavë ndërsa po mbulonte dhunën e të rinjve.

Christian Lantenois, 65 vjeç, u sulmua në një park makinash në qytetin veri-lindor të Reims ndërsa punonte për gazetën L'Union, raporton BBC.

Ai u gjet i gjakosur nga veshët e tij pasi pësoi dëmtime "shumë të rënda" të kokës në sulm.

Një 21-vjeçar është akuzuar për vrasje të rëndë në përpjekje dhe një i dyshuar i dytë është identifikuar.

I dyshuari i dytë akuzohet se ka rrahur fotografin me grushta dhe më pas duke përdorur kamerën e tij si armë kundër tij.

Prokurori publik tha se Z. Lantenois ishte në shënjestër "sepse ai ishte një gazetar" dhe kishte qenë duke u përpjekur të merrte fotografi të individëve kur u pikas dhe u vendos.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat