Vdes nga Koronavirusi peshkopi Atanasija

Evropë

Vdes nga Koronavirusi peshkopi Atanasija

Më: 4 mars 2021 Në ora: 21:53
Atanasija

Peshkopi i pensionuar i Zahumlje-Hercegovinës, Atanasija ka vdekur pasi u infektua me Coronavirus.

Lajmin për vdekjen e tij e ka bërë të ditur prifti ortodoks serb në Deçan, Sava Janjic, i cili përmes një shkrimi në Facebook.

Atanasija ishte duke u trajtuar në spital dhe ishte në gjendje të rëndë të, me inflamacion të të dy mushkërive.

Peshkopi në pension Atanasija i Zahumlje-Hercegovinës dhe Primorje-Gorski Kotar u shtrua në spitalin e Trebinjes për trajtim në gjysmën e dytë të shkurtit, pasi rezultoi pozitiv me Covid-19.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat