Thirrje për vaksinim të grupmoshave 56-59 vjeç në Angli

Evropë

Thirrje për vaksinim të grupmoshave 56-59 vjeç në Angli

Më: 7 mars 2021 Në ora: 10:10
Ilustrim

Shërbimi shëndetësor Kombëtar në Angli ka njoftuar për aplikimin e vaksinës anti-Covid për grupmoshat 56 deri në 59-vjeç javën e ardhshme.

Sipas autoriteteve shëndetësore deri më tani janë vaksinuar më shumë 18 milionë qytetarë në të gjithë Anglinë.

Gjithashtu pritet që procesin i vaksinës të përshpejtohet për të ulur rrezikun e Covid-19.

Ndërsa rreziku nga variantet e reja të Covid, mbetet ende i lartë, pas zbulimit të variantit të Afrikës së Jugut dhe atij Brazilian të cilat sipas ekspertëve ulin edhe efektivitetin e vaksinës së koronavirusit.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat