Ky fshat në Itali ofron akomodim falas për turistët, arsyeja do t’ju habisë

Evropë

Ky fshat në Itali ofron akomodim falas për turistët, arsyeja do t’ju habisë

Më: 8 mars 2021 Në ora: 22:40
San Govanni në Molise të Italisë

Një fshat i vogël në jug të Italisë ofron akomodim falas për të gjithë vizitorët.

Bëhet fjalë për zonën periferike San Govanni në Molise të Italisë, i cili viteve të fundit është përpjekur që të ketë banorë të përhershëm, duke u ofruar 24 mijë euro për secilin që është i gatshëm të shpërngulet në fshat.

Si rezultat i rënies së popullsisë, në San Giovanni, ka shumë shtëpi të pabanuara.

Janë pikërisht këto objekt që po ofrohen për akomodim falas për turistët e interesuar. Siç bëhet e ditur më tej, ka tri shtëpi për të zgjedhur me një qëndrim maksimal një javë në çdo kohë midis korrikut dhe shtatorit.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat