Dramë në Serbi, çfarë po ndodh me kamionët ushtarakë?

Evropë

Dramë në Serbi, çfarë po ndodh me kamionët ushtarakë?

Më: 9 prill 2021 Në ora: 18:42
Serbi

Një kamion ushtarak që mbante raketa doli nga rruga dhe u përmbys.

Tani për tani, arsyet pse rrëshqiti automjeti janë të panjohura. Nga kjo, një raketë ra nga kamioni, shkruan Blic.

Ushtari i cili po transportonte raketat u plagos lehtë, dhe tre ushtarë të tjerë po ankohen për plagosjet. Ambulanca është në vendngjarje.

Nuk ka indikacione të rrezikut për shkak të ngarkesës specifike që kamioni po transportonte, raketa.

Ngjarja ndodhi në bajpasin përreth Beogradit.

Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat