Princ Charles thotë se Princ Philip ka dhënë kontribut të shquar për Britaninë e Madhe

Evropë

Princ Charles thotë se Princ Philip ka dhënë kontribut të shquar për Britaninë e Madhe

Më: 10 prill 2021 Në ora: 22:50
Princ Charles

Princi Charles ka thënë se Familjes Mbretërore në Angli i mungon shumë Prince Philip, i cili ka vdekur të enjten, në moshën 99 vjeçare.

Princi i Wales në një konferencë para mediave ka deklaruar se babai i tij ka dhënë një kontribut të shquar për Mbretëreshën, Familjen Mbretërore dhe Britaninë e Madhe.

Ai deklaroi se Familja Mbretërore ishte prekur thellë nga ngushëllimet që i kishin marrë nga njerëzit në tërë botën.

Princi tha se babai i tij ishte një figurë e dashur dhe e vlerësuar nga të gjithë, shkruan BBC.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat