Pamje tronditëse/ Zyrtares së lartë në Danimarkë i bie të fikët “live”, ministri i jep ndihmën e parë

Evropë

Pamje tronditëse/ Zyrtares së lartë në Danimarkë i bie të fikët “live”, ministri i jep ndihmën e parë

Më: 14 prill 2021 Në ora: 19:44
Tanja Erichsen

Danimarka u bë sot vendi i parë në botë që do të ndalojë përfundimisht përdorimin e vaksinës “AstraZeneca”.

Por gjatë konferencës ku u njoftua vendimi, drejtueses së agjencisë së ilaçeve të Danimarkës, Tanja Erichsen, i ra të fikët.

Teksa ministri danez po fliste për vaksinën AstraZeneca, zyrtarja humbi ndjenjat duke u shembur në tokë. 

Ajo u dërgua në spital dhe sipas BBC është shëruar.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat