Deshën t’ia vidhnin motoçikletën, pronari i shtëpisë në Angli ndjek hajnat me shkop bejsbolli

Evropë

Deshën t’ia vidhnin motoçikletën, pronari i shtëpisë në Angli ndjek hajnat me shkop bejsbolli

Më: 16 prill 2021 Në ora: 16:30
Foto ilustrim

Ky është momenti kur një baba u përball me dy hajdutë ndërsa ata u përpoqën të vidhnin motoçikletën e tij.

Sipas mediave të huaja, Jason Clayton tha se ai dëgjoi zhurma të çuditshme jashtë shtëpisë së tij në Heywood, Manchester i Madh, pasi qentë e tij e zgjuan atë rreth orës 2 të mëngjesit të hënën.

Ai shikoi nga dritarja për të parë dy burra pranë motoçikletës së tij Yamaha Tracer me mbulesën mbrojtëse të hequr.

Clayton vendosi të përballet me ta – dhe e gjitha u kap në kamerën e tij të ziles së derës.

Në klip, ai mund të dëgjohet duke bërtitur: ‘Eja këtu! Eja! Eja!’.

Z. Clayton tha: “Unë thjesht kisha aq shumë adrenalinë – ju e dini kur dy njerëz po përpiqen të vjedhin biçikletën tuaj, kjo është prona juaj dhe ju doni ta mbroni atë.”

Pasi telefonoi në 999, Clayton tha se policia mbërriti ‘brenda pak minutash’.

Kuptohet që oficerët gjetën dy adoleshentë brenda një automjeti që lidhej me tentativën e vjedhjes nga e cila ata më pas kishin ikur duke detyruar policinë t’i ndiqte në këmbë. 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat