Kroacia me situatën më të keqe epidemiologjike në Evropë

Evropë

Kroacia me situatën më të keqe epidemiologjike në Evropë

Më: 20 prill 2021 Në ora: 16:19
Foto ilustrim

Kroacia ka pamjen më të keqe epidemiologjike në të gjithë Evropën.

E gjithë kjo nëse e shikojmë pasqyrën shtatë ditore, dmth numrin e infektuar rishtas për milion banorë.

Në javën e kaluar, ishte 3,736 për milion njerëz në Kroaci, e cila, sipas Worldometers, është situata më e keqe në të gjithë Evropën.

Kjo është një rritje javore prej 19 për qind, raportojnë mediat kroate.

Ndryshe, Kroacia me 3,000 raste për milion njerëz, ndiqet nga Franca (3502) dhe Holanda (3123).

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat