Sulm me thikë në një stacion policie në Francë – theret për vdekje një oficere

Evropë

Sulm me thikë në një stacion policie në Francë – theret për vdekje një oficere

Më: 23 prill 2021 Në ora: 16:43
Foto ilustrim

Një oficere franceze është therur për vdekje me thikë pas një sulmi në një stacion policie në Rambouillet, në jug-perëndim të Parisit.

Sipas BBC, sulmuesi 36-vjeçar, i cili thuhet se erdhi disa vjet më parë nga Tunizia në Francë, u qëllua dhe më vonë vdiq në spital.

Sulmi me thikë ndodhi në hyrje të korridorit të premten pasdite, dhe ende nuk është bërë i ditur ndonjë motiv për sa i përket kësaj çështjeje.

Oficerja 49-vjeçare, e cila ishte e paarmatosur u godit me thikë në qafë.

Lidhur me këtë rast, kryeministri francez, Jean Castex si dhe ministri i Brendshëm, Gerald Darmanin janë nisur drejt vendit të ngjarjes, njofton mediet.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat