Shokohet Cyrihu, vritet një person - rrëfehen banorët

Evropë

Shokohet Cyrihu, vritet një person - rrëfehen banorët

Nga: A.Zh Më: 3 maj 2021 Në ora: 14:18
Një operacion në shkallë të gjerë policie po zhvillohet aktualisht në Altstetten-Cyrih

Një person është vrarë me thikë të hënën në mëngjes në Cyrih të Zvicrës.

Lajmin e ka bërë të ditur 20min.ch, përcjell Bota sot, sipas së cilës kryerësi i krimit është arrestuar.

Ngjarja ndodhi mëngjesin e sotëm në një lagje në Altstetten, ku një person u plagos për vdekje me një thikë. Si pasojë e plagëve, ai vdiq.

Image
Disa makina policie dhe shërbimi i ndihmës së shpejtë janë në vendngjarje

Për ngjarjen ka rrëfyer edhe një një zbuluese lajmesh në Herrligstrasse, e cila vëzhgoi një numër të madh të policisë dhe shërbimeve mjekësore.

"Unë numëroj gjashtë makina policie dhe dy makina civile me drita blu", thotë gruaja. Ajo nuk e di se çfarë ka ndodhur saktësisht. Një person është duke marr trajtim në një ambulancë, një burrë është marrë me një furgon blu. Personi i dëmtuar ishte pa ndjenja kur arritën punëtorët e shpëtimit", thotë ajo.

Image
Incidenti ndodhi në Herrligstrasse.

Rreth orës 9 të mëngjesit, policia e qytetit të Cyrihut mori një raport në lidhje me një burrë të plagosur në një pronë në Herrligstrasse, sipas një mesazhi. Në vend, shërbimet e urgjencës takuan një burrë i cili ishte plagosur rëndë me një armë-thikë. Pavarësisht masave të menjëhershme të ringjalljes, ai vdiq në vend, përcjell Bota sot.

Kryerësi u arrestua

Image
Policia konfirmon se ndodhi një vrasje.

Një patrullë nga Policia e Qytetit të Cyrihut ishte në gjendje të ndalojë dhe arrestojë autorin e dyshuar jo shumë larg vendit të krimit me rastin e ndjekjes së menjëhershme afër zonës. Ai u dërgua në zyrën e prokurorit publik. Identiteti i të përfshirëve nuk është përcaktuar ende. Historiku dhe rrjedha e krimit janë objekt i hetimit në vazhdim. Specialistët nga Instituti i Mjekësisë Ligjore në Cyrih u thirrën për të siguruar prova.

Image
Autori i dyshuar i krimit u arrestua

Siç raporton një banor, vitet e fundit ka pasur gjithnjë e më shumë mosmarrëveshje në lagje. Vetëm kohët e fundit ka pasur një luftë. “Unë jetoj këtu për 15 vjet. Kjo nuk ishte gjithmonë kështu. Por tani është bërë shumë keq”, tha banori./Botasot

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat