Shifrat në Greqi: 2.461 raste të reja, 68 vdekje dhe 737 persona të intubuar

Evropë

Shifrat në Greqi: 2.461 raste të reja, 68 vdekje dhe 737 persona të intubuar

Më: 8 maj 2021 Në ora: 17:07
Foto ilustrim

Rastet e reja të konfirmuara laboratorike të sëmundjes të regjistruara në 24 orët e fundit janë 2.461, nga të cilat 4 u identifikuan pas kontrolleve në portat e vendit.

Numri i përgjithshëm i rasteve arrin në 360,577 (ndryshimi ditor + 0,7%), nga të cilat 51,2% janë burra. Bazuar në rastet e konfirmuara të 7 ditëve të fundit, 52 konsiderohen se kanë të bëjnë me udhëtime nga jashtë dhe 2,062 kanë të bëjnë me një rast tashmë të njohur.

Vdekjet e reja të pacientëve me COVID-19 janë 68, ndërsa që nga fillimi i epidemisë janë regjistruar gjithsej 10,978 vdekje. 95.2% kishin sëmundje themelore dhe / ose moshë 70 vjeç e lart.

Numri i pacientëve të trajtuar me intubim është 737 (62.0% burra). Mosha e tyre mesatare është 67 vjeç. 83.7% kanë një sëmundje themelore dhe/ose moshë 70 vjeç e lart.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat