Franca regjistron mbi 19 mijë raste me Covid dhe 131 humbje jete në 24 orë

Evropë

Franca regjistron mbi 19 mijë raste me Covid dhe 131 humbje jete në 24 orë

Më: 13 maj 2021 Në ora: 22:20
Ilustrim

Franca ka shënuar 19, 461 raste të reja me koronavirus në 24 orët e fundit, duke shënuar kështu një rritje të të infektuarve me 2 %.

Ministria e Shëndetësisë bëri me dije se 131 pacientë me Covid humbën jetën.

Numrin e përgjithshëm i viktimave është 107, 205 humbje jetë.

Autoritetet bëjnë me dije se është shënuar një ulje e numrit të pacientëve të shtruar në spitale, për të 10 ditë radhazi.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat