E pazakontë/ Mbretëresha Elizabeth pret tortën me shpatë

Evropë

E pazakontë/ Mbretëresha Elizabeth pret tortën me shpatë

Më: 12 qershor 2021 Në ora: 14:05
Mbretëresha Elizabeth

Mbretëresha Elizabeth, Princi Charles, Duka dhe Dukesha e Kembrixhit u shfaqën së bashku për herë të parë që nga vdekja e Princit Philip dhe lindjes së fëmijës së dytë të Princ Harryt dhe Meghan Markle.

Familja mbretërore mirëpriti udhëheqësit e 7 vendeve me ekonomitë më të fuqishmë botë, gjatë  samitit të G7 që po zhvillohet këto ditë në Angli, në Cornwall.

Gjatë takimit monarkes iu kërkua të priste me thikë një tortë të madhe, por ajo këmbëguli ta priste me një shpatë ceremoniale.

Kjo zgjedhje e Mbretëreshës shkaktoi shumë të qeshura.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat