Tragjedia e teleferikut, Eitan kthehet në shtëpinë e tij pa familjen!

Evropë

Tragjedia e teleferikut, Eitan kthehet në shtëpinë e tij pa familjen!

Më: 13 qershor 2021 Në ora: 13:54
Familja Biran

Eitan, fëmija 5-vjeçar, i vetmi i mbijetuar i tragjedisë së teleferikut që kushtoi jetën e 14 personave, përfshirë familjen e tij, është kthyer në shtëpi në Pavia.

Ai është shoqëruar nga halla e tij Aya, e cila është caktuar nga gjykata e Torinos si kujdestare për të. Eitan u shtrua në spitalin pediatrik në Torino që nga e diela 23 majit.

Kur u zgjua nga gjendja kome farmakologjike, pyetja e tij e parë ishte: “Ku është mami?”.

Vetëm dy ditë më parë ai mësoi se prindërit, vëllai i tij dyvjeçar Tom dhe stërgjyshërit janë zhdukur.

Eitan ende nuk mban mend asgjë dhe në praninë e psikologëve me ngadalë po mëson se çfarë ka ndodhur me familjen e tij.

Kushtet e Eitan, i cili kishte pësuar disa të nxira në gjoks dhe bark nga aksidenti, janë përmirësuar, parashikimi është 60 ditë dhe i vogli do të vazhdojë rrugën terapeutike nga pikëpamja psikologjike.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat