Tronditëse në Itali/ 35-vjeçari çmendet dhe vret tre persona, mes tyre dy fëmijë

Evropë

Tronditëse në Itali/ 35-vjeçari çmendet dhe vret tre persona, mes tyre dy fëmijë

Më: 13 qershor 2021 Në ora: 18:07
Foto

Një burrë i moshuar, 84-vjeçari Salvatore Ranieri dhe dy vëllezër të moshës 3 dhe 8 vjeç, David dhe Daniel Fusinato, u vranë në një të shtënë në Konsorciumin Colle Romito në Ardea, afër Romës.

Ekipet e shpëtimit prej kohësh janë përpjekur të shpëtojnë dy fëmijët, kushtet e të cilëve ishin shfaqur menjëherë shumë të rënda.

Ai që hapi zjarr ishte Andrea Pignani, 35 vjeç.

Ai i rezistoi për orë të tëra pas të shtënave nga policia, dhe përfundimisht bëri vetëvrasje.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat