Skandal/ Vrau pesë fëmijët e saj kur kuptoi se burri kishte një të dashur

Evropë

Skandal/ Vrau pesë fëmijët e saj kur kuptoi se burri kishte një të dashur

Më: 15 qershor 2021 Në ora: 09:05
Foto ilustrim

Një grua gjermane vrau 5 nga 6 fëmijët e saj për shkak se burri i saj kishte zënë të dashur të re.

28-vjeçarja Christiane K mbyti në vaskë fëmijët e moshës 1 deri në 8 vjeç, pasi i helmoi fillimisht mëngjesin që u kishte përgatitur.

Ngjarja ndodhi në Solingen, shtatorin e kaluar. Sot, gruaja doli përpara gjykatës, por nuk foli dhe nuk pritet që të dëshmojë.

Nëna ka pretenduar se fëmijët ia vrau një person i maskuar, që i hyri në shtëpi. Por, hetuesit nuk gjetën asnjë provë që të mbështeste këtë pretendim të saj.

Madje, gruaja tentoi edhe vetëvrasjen duke u hedhur në shinat e trenit në Stacionin Qendror të Dyzeldorfit, por u shpëtuar nga disa persona.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat