Burri pranon krimin, rrëfen vrasjen e gruas në sy të fëmijës: Më tha se do të më linte...

Evropë

Burri pranon krimin, rrëfen vrasjen e gruas në sy të fëmijës: Më tha se do të më linte...

Më: 17 qershor 2021 Në ora: 20:50
Charalambos Anagnostopoulos, Caroline

Ngjarja e rëndë që ka shokuar opinionin publik, ka marë tjetër rrjedhë, pasi piloti 32-vjeçar Charalambos Anagnostopoulos është arrestuar nga policia greke pasi ka pranuar vrasjen e gruas së tij, 20-vjeçares britanike Caroline.

Sipas policisë, ato çfarë vërtetojnë fajësinë e pilotit 32-vjeçar, janë kamerat e sigurisë dhe ora biometrike e 20-vjeçares, e cila tregon kohën reale të vdekjes, që nuk përkon me atë që kishte dëshmuar bashkëshorti i saj në polici.

Pas shërbimit përkujtimor, siç njoftoi zëdhënësi i policisë Apostolos Skrekas, në njoftimet e emergjencës këtë pasdite, piloti u mor me anije dhe u dërgua në Skiathos dhe prej andej me helikopter për në Athinë, ku dhe ndodhet aktualisht.

Sipas informacionit të parë, piloti 32-vjeçar pretendon se gruaja e tij i tha se ishte e vendosur ta merrte fëmijën dhe ta linte.

Ngjarja e rëndë ndodhi disa javë më parë në Greqi, ku 20-vjeçarja u gjet e vdekur në shtëpinë e saj pranë fëmijës 11 muajshe. Ishte pikërisht bashkëshorti i saj që njoftoi policinë duke deklaruar se 3 persona kanë hyrë në shtëpi për të grabitur.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat