Rritet numri i viktimave me koronavirus në Itali, konfirmohen të infektuar 1 147 raste të reja

Evropë

Rritet numri i viktimave me koronavirus në Itali, konfirmohen të infektuar 1 147 raste të reja

Më: 18 qershor 2021 Në ora: 18:22
Foto ilustrim

Gjatë 24 orëve të fundit në Itali janë zhvilluar 216 026 testime dhe kanë rezultuar pozitiv me Covid 1 147 raste të reja dhe kanë humbur jetën 35 persona.

Ministria italiane e Shëndetësisë bën me dije se janë shëruar 7 648 qytetarë duke e çuar në  4 031 605 numrin e përgjithshëm të të shëruarve nga Covid në këtë vend.

Ndërkohë vijojnë të jenë të shtruar në spital në kujdes intensiv 416 pacientë të infektuar me Covid.

Nga fillimi i pandemisë e deri më tani në Itali janë konfirmuar të infektuar me Covid 4,250,902 qytetarë mes të cilëve kanë humbur jetën 127,225 persona. 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat