143 raste të reja me COVID-19, mesin e tyre edhe 13 turistë në Malin e Zi

Evropë

143 raste të reja me COVID-19, mesin e tyre edhe 13 turistë në Malin e Zi

Më: 30 korrik 2021 Në ora: 19:29
Foto ilustrim

Në Malin e Zi, u regjistruan 143 raste të tjera pozitive të infeksionit SARS-CoV-2, 130 midis qytetarëve të Malit të Zi dhe 13 midis turistëve që qëndrojnë në territorin malazeze.

Autoritetet shëndetësore malazeze gjithashtu raportuan se nuk ka viktima, shkruan rtcg.

Janë diagnostikuar gjithsej 143 raste të reja pozitive të infeksionit SARS-CoV-2: 130 midis qytetarëve malazezë dhe 13 midis turistëve që qëndrojnë në Mal të Zi.

Theksojmë se nga fillimi i ngjarjeve epidemike (mars 2020), numri i përgjithshëm i rasteve të regjistruara të infeksionit me virus është 101,785.

Ndryshe, numri i përgjithshëm i vdekjeve të lidhura me infeksionin COVID-19 që nga fillimi i pandemisë është 1,629. 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat