I nxehti matet me dron në Athinë, aparati regjistron temperaturën 55° C

Evropë

I nxehti matet me dron në Athinë, aparati regjistron temperaturën 55° C

Më: 1 gusht 2021 Në ora: 21:38
Foto ilustrim

Temperaturat e larta kanë përfshirë rajonin, ku ditën e sotme kanë arritur vlerën maksimale.

Mediat greke kanë publikuar një video të xhiruar në dron, ku në një aparat janë matur dhe temperaturat në vend.

Sipas asaj që kanë raportuar mediat vlerat më të larta janë regjistruar në asfalt dhe çatitë e ndërtesave të vjetra.

Temperatura më e lartë u regjistrua në asfalt, me vlerë 55° C në Akropolo, si dhe në sheshin Omonia.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat